7,400 dolarów od golfistów dla Amelki
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Liga Golfowa Białka Tatrzańska po raz trzeci zorganizowała turniej, z którego dochód w kwocie 7m400 dolarów został przeznaczony dla walczącej z rakiem mózgu 3.5-letniej Amelki z Polski.

W kończącym golfowy sezon turnieju “Białka Cup Open 2019” wystartowało ponad 50 golfistów z różnych polonijnych klubów. W kategorii uwzględniającej przelicznik umiejętności zwyciężył Cezary Romejko przed Marakiem Plackiem i Chrisem Ramsem. Klasę otwartą wygrał Józef Basiorka (74 pkt.) przed Lesterem Kwietniem (76 pkt.) i Stanisławem Galicą (77 pkt.).

Impreza zakończyła się na kilka minut przed ulewą, która zawitała nad pole golfowe Carriage Greens. Rozdanie nagród i wręczenie pucharów poprzedziła loteria fantowa z wieloma cennymi nagrodami. Między innymi do graczy trafiły dwa certyfikaty o wartości 500 dolarów każdy na reklamy w “Dzienniku Związkowym”. Wielki emocje wzbudziło losowanie wielkogabarytowego telewizora. Na początek w losowaniu szklanego ekranu szczęście uśmiechnęło się do jego fundatora, Krzysztofa Czapki, który postanowił przekazać go do licytacji wśród kolegów. Za 1,000 dolarów wszedł w jego posiadanie Wojciech Guzy i również przekazał go do dalszej licytacji podczas radiotonu, który na rzecz fundacji odbędzie się 19 października na stacji “Wietrznego Radia”.

Za wsparcie dziękowały wolontariuszki chicagowskiej Fundacji You Can Be My Angel, która od sześciu lat prowadzi zbiórki pieniędzy na pokrycie kosztów operacji dzieci z Polski, chorujących na neuroblastomę. Koszt jednej operacji oscyluje w granicach około 350 tysięcy dolarów. Wychowująca się w rodzinie zastępczej Amelka jest trzecią podopieczną fundacji w tym roku.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak