Bal Królowej Parady 3 Maja
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Czternastego września w siedzibie Związku Klubów Polskich odbyła się druga edycja charytatywnego balu zorganizowanego przez Żanetę Marcinik, wybraną w marcu tego roku na Królową Parady 3 Maja.

„Ten pomysł narodził się podczas wyborów królowej. Pytanie finałowe, jakie otrzymałam brzmiało: Co byś zrobiła jako królowa? Odpowiedziałam, że między innymi będę chciała zorganizować bal charytatywny. I dzisiaj ten bal się odbywa. Organizujemy go wspólnie z Drugą Damą Dworu i Miss Publiczności. W zależności od tego, jaki dochód uda nam się wypracować, przekażemy go na wsparcie dla polonijnych fundacji zajmujących się niesieniem pomocy dzieciom. Po balu uzgodnimy konkrety. Przy okazji pragnę podziękować zarządowi ZKP za bezpłatne udostępnienie sali, właścicielom delikatesów Montrose Deli, Alex Deli, Helena Deli i kilku innym, którzy przyczynili się do tego, że tutaj mogliśmy się spotkać, mile spędzić czas, a jednocześnie wykonać fantastyczną charytatywna pracę” – powiedziała Żaneta Marcinik.

Żaneta mogła liczyć na wsparcie najbliższych i przyjaciół przy organizacji balu. „Udało się. Jesteśmy zadowolone z tego co jest, co udało nam się zrobić. Najważniejsze, że wszyscy wspaniale się bawią i o to chodziło. Jestem z córki bardzo dumna” – powiedziała Beata Marcinik.

Bal królowej jest stosunkowo młoda inicjatywą, bo odbył się dopiero po raz drugi. W roku ubiegłym przyniósł ponad trzy tysiące zysku, które zostały przeznaczone dla potrzebujących.

„W roku ubiegłym dziewczyny wsparły Fundację Dar Serca, Dom Samotnej Matki oraz Dom Pomocy przy parafii pw. Św. Trójcy. Rozpoczęliśmy piękną imprezę, która mam nadzieję z roku na rok będzie się rozrastać. Nasze królowe i damy dworu mają okazję sprawdzić się na polu działalności charytatywnej i jest to dodatkowy bodziec do tego, żeby taki bal organizować” – powiedział prezes ZKP Jan Kopeć.

„Bardzo się cieszę, że w tym roku mamy na balu bardzo dużo młodzieży. Jest to budujące” – powiedziała Ewa Rumińska odpowiedzialna od kilku lat za zorganizowanie i przeprowadzenie wyborów.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak