14 maja 2020

Udostępnij znajomym:

To zależy od klubu.

Jedne, jak Lucky Devil Lounge w Portland stawiają na sprzedaż posiłków w systemie "drive through" wydawanych przez tańczące i rozebrane tancerki, inne, jak Admiral Theater z Chicago, walczą w sądzie ze Small Business Administration o pieniądze z pakietu pomocowego.

Zacznijmy od lokalnego podwórka, konkretnie od północno-zachodniego Chicago, gdzie zlokalizowany jest Admiral Theatre. To klub dla dorosłych, który w związku z zaleceniami stanowymi pozostaje zamknięty w związku z pandemią koronawirusa. Jego właściciel zdecydował się jeszcze na początku kwietnia ubiegać o pomoc finansową w ramach federalnego pakietu pomocowego PPP, jednak do tej pory nie uzyskał w tej sprawie odpowiedzi.

Klub pozwał więc decydującą o wypłatach Small Business Administration uznając, że celowo stara się wydłużyć okres oczekiwania na odpowiedź do czasu, gdy nie będzie już w programie pieniędzy, poza tym Admiral utrzymuje, iż w procesie tym naruszona została Pierwsza Poprawka do Konstytucji.

Chicagowski klub wyraził przekonanie, że zanim SBA podejmie decyzję, skończą się pieniądze z drugiej transzy środków przeznaczonych na program zapewniający pożyczki zamkniętym firmom zatrudniającym poniżej 500 pracowników.

Ponadto, jak napisano w pozwie, przepisy SBA nie zezwalają na finansowanie firm, które „prezentują występy na żywo o lubieżnym charakterze seksualnym”. Zarząd Admiral utrzymuje jednak, że kobiety tańczące w klubie nie są tego przykładem.

To normalne i zdrowe zachowanie

Według pozwu "były i będą to występy związane z normalnym i zdrowym zainteresowaniem atrakcyjnością kobiet i nie można tu mówić o ich lubieżnym charakterze". Admiral wskazuje, iż słowo "lubieżny" w prawie amerykańskim oznacza odwołanie się do "wstydliwego lub chorobliwego zainteresowania" seksualnością człowieka, a nie do normalnego, zdrowego podejścia do niej. Pozew utrzymuje więc, że celowe opóźnianie decyzji w sprawie pomocy finansowej związane jest z niewłaściwą oceną charakteru klubu, co jest równoznaczne z odmową wyłącznie z tego powodu.

W tym samym czasie wiele innych, podobnych miejsc w całym kraju, uzyskało odpowiedzi odmowne z SBA w sprawie pożyczek w ramach PPP, choć nie wszystkie.

"Jeśli strona pozywająca nie uzyska wspomnianej pożyczki, może nie być w stanie ponownie otworzyć biznesu po zakończeniu pandemii Covid-19, co spowoduje permanentne zamknięcie i niemożność prowadzenia działalności gwarantowanej przez Pierwszą Poprawkę" – przeczytać można w dokumencie sądowym, a także, że "powód reprezentuje nie tylko siebie, ale wszystkich zatrudnionych na etatach, a także artystów i wykonawców działających na terenie klubu".

Prawnicy reprezentujący Admiral domagają się, by sąd uznał ograniczenia Small Business Administration za niezgodne z Konstytucją i pozwolił na rozpatrzenie podań składanych przez kluby o podobnym charakterze.

Kanapka, kawa, erotyczny taniec

Niektóre kluby dla dorosłych starają się – podobnie jak wiele innych biznesów – albo przebranżowić, albo znaleźć sposób na zarabianie pieniędzy w nowej rzeczywistości.

Lucky Devil Lounge w Portland w stanie Oregon dość szybko po przymusowym zamknięciu zmienił nazwę na Lucky Devil Eats i postawił na nietypowe serwowanie gotowych posiłków. 

Początkowo był to żart

Pomysł zrodził się przypadkowo. Zrozpaczony wynikami finansowymi, a właściwie brakiem jakichkolwiek, właściciel biznesu napisał dla żartu na Twitterze, że w ramach zarobku klub wyśle swoje tancerki, by dostarczały jedzenie.

Jednak dzień później okazało się, że zainteresowanie jest wielkie, a wpis zyskuje tysiące powtórzeń.

„Nagle w mojej głowie rozbłysła żarówka i pomyślałem, że chyba powinniśmy to zrobić ” – opowiadał agencji Reuters Shon Boulden, właściciel Lucky Devil.

W ciągu kilku tygodni Lucky Devil był gotowy do działania z dwiema nowymi opcjami rozrywki dla dorosłych - pokazem tańca na rurze w systemie połączonym z wydawaniem posiłków w systemie "drive through" oraz dostawą jedzenia do domu przez tancerki, które podróżowały z ochroną pilnującą przestrzegania zasad dystansu społecznego.

„Reakcja była niesamowita” - wspomina Boulden.

Wysokie obcasy, stringi, maseczki i gumowe rękawiczki

Na terenie należącym do klubu postawiono olbrzymi namiot. Samochód wjeżdża do niego, po dwóch stronach ustawione są podwyższone sceny, na których witają kierowców i pasażerów tancerki. Wydawany jest posiłek na wynos, do tego kilkuminutowy pokaz tańca, wręczane są napiwki, po czym pojazd wyjeżdża na zewnątrz. Usługa ta nazywa się „Food 2 Go-Go”. Wszystko w takt głośnej muzyki i pulsujących świateł serwowanych przez lokalnego DJ`a. Przekazywanie towarów i pieniędzy odbywa się za pomocą długich chwytaków. Poza tym niektóre tancerki starają się urozmaicać występy. Jedna z nich na przykład czasami występuje w militarnej masce gazowej, oprócz stringów, i szpilek, oczywiście.

Atrakcja stała się tak popularna, że niektórzy klienci pokonują nawet do 200 mil, by tego doświadczyć.

„To bezpieczny sposób na dobrą zabawę” - powiedziała jedna z kobiet, która ze znajomymi przyjechała z sąsiedniego stanu.

Mimo pomysłu i próby utrzymania się na powierzchni, klub generuje tylko jedną szóstą swoich dochodów sprzed pandemii, a większość pracowników zarabia równowartość płacy minimalnej. Właściciel Lucky Devil podkreśla, że bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa, w związku z czym poza obowiązkowymi maskami i rękawiczkami, wszystkim tancerkom regularnie mierzona jest temperatura.

RJ

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Crystal Care of Illinois

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor