Rekordowy radioton Daru Serca
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Rekordowe 311.5 tysięcy dolarów zebrano na fundację Dar Serca podczas dorocznego radiotonu, który w czasie ostatniego weekendu został przeprowadzony na antenie Polskiego Radia 1030AM/1300AM i 104.7FM/107.1FM. Jeden z darczyńców, który od lat wspiera radioton, ofiarował 120 tys. dolarów.

Dzięki hojności słuchaczy został pobity ubiegłoroczny rekord, który wynosił 219 tys. dolarów. Częścią radiotonu są też aukcje przedmiotów ofiarowanych przez znane osoby. W tym roku licytowano między innymi naszyjnik, który Darowi Serca ofiarowała zaprzyjaźniona z fundacją Pierwsza Dama - Agata Kornhauser-Duda.

Rekordową aukcją był obiad z konsulem generalnym RP Piotrem Janickim. Ten sam darczyńca, który wpłacił najwyższą kwotę na rzecz radiotonu, zaoferował za to spotkanie 20 tys. dolarów.

Wśród gadżetów były też podarunki od polskich siatkarzy oraz piłkarzy - Jakuba Błaszczykowskiego i Cristiano Ronaldo. Niespodziewanym prezentem była licytacja piosenki z dedykacją od Jacka Wójcickiego. Aktor będąc na wakacjach w Chicago, usłyszał o zbiórce i spontanicznie pojawił się w studiu radiowym przy 3656 W. Belmont Ave.

Dar Serca wspiera od lat leczenie polskich dzieci z rzadkimi schorzeniami w Stanach Zjednoczonych. Dla większości z nich, pobyt w amerykańskich szpitalach i ośrodkach medycznych to jedyna szansa na ratowanie zdrowia i życia.

Fundacja pomogła dotychczas niemal tysiącu dzieci z Polski. Środki zabrane w tym roku pozwolą na wsparcie kolejnych kilkudziesięciu.

Prezes Fundacji Dar Serca Dorothy Malachowski dziękuje Polonii za okazanie wielkiego serca i wsparcie działalności fundacji.

“Kolejny radioton zakończył się wielkim sukcesem. Bardzo dziękujemy panu Walterowi Kotabie i Polnet Communications za te dwa dni anteny podarowane chorym dzieciom. Serdecznie dziękujemy Polonii, która z roku na rok okazuje jeszcze większe serce. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego sukcesu przyczynili, w tym wolontariuszom, którzy przez dwa dni odbierali telefony, redaktorom prowadzącym radioton - Markowi Rzepkowskiemu, Krzysztofowi Arsenowiczowi, Piotrowi Orłowskiemu i całej załodze Polskiego Radia 1030 AM” - powiedziała Malachowski.

Radioton jest jedną z głównych imprez, dzięki którym zbierane są pieniądze na działalność Fundacji Dar Serca (darserca.org).