Światowe zmagania medyków
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Dr Bronisław Orawiec wśród zwycięzców turnieju tenisowego

XXXX Światowe Igrzyska Medycyny i Służby Zdrowia (World Medical and Health Games) odbyły się w tym roku w Budvie nad Morzem Adriatyckim, najstarszym i jednocześnie najbardziej popularnym kurorcie wakacyjnym Czarnogóry.

W zawodach uczestniczyło ponad 1,200 lekarzy oraz pracowników służby zdrowia z 45 krajów. Wśród dyscyplin sportowych znalazło się 25 lekkoatletycznych kategorii olimpijskich. W tenisie ziemnym startowali zawodnicy z następujących państw: Argentyna, Brazylia, Francja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Kanada, Maroko, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Szwajcaria, USA, Włochy oraz Zjedn. Emiraty Arabskie. W tym gronie z dużym sukcesem wystąpił polonijny kariolog, dr Bronisław Orawiec, prezes Klubu Sportowego „Bronek”. Dzierżący od kilkudziesięciu lat tytuł najlepszego sportowca wśród chicagowskich lekarzy dr Bronisław Orawiec, grając w parze z Marco Richerem z Kanady, wywalczyli w Czarnogórze tytuł wicemistrzów świata w grze podwójnej w kategorii wiekowej powyżej 65 roku życia. Popularny doktor „Bronek” zwyciężył również w turnieju singlistów rywalizujących w turnieju „consolation” w grupie F. Kolejne zawody tej rangi odbędą się w czerwcu przyszłego roku w Algarve na terenie Portugalii. Więcej informacji o mistrzostwa można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: www.medigames.com.

Impreza stała się również okazją do zwiedzenia niezwykle urokliwie wyglądającego zakątka tej części Europy. Historia Budvy sięga aż IV wieku przed narodzeniem Chrystusa. Położenie miasta jest potwierdzeniem cytatu angielskiego poety George Byrona, że: "Gdy rodziła się nasza planeta, najpiękniejsze spotkanie morza z lądem przypadło czarnogórskiemu wybrzeżu". Malowniczo położone nad samym Adriatykiem i otoczone górami miasto, leży w rejonie zwanym Riwierą Budvańską. Podczas Igrzysk odbyło się także Międzynarodowe Sympozjum Medyczne (The International Sport Medicine Symposium).

„Zachęcam koleżanki i kolegów do brania udziału w tych pięknych sportowych imprezach środowiska medycznego, które w różnych miejscach świata odbywają się w sezonie letnim i zimowym” – powiedział po powrocie do Wietrznego Miasta dr Bronisław Orawiec.

Opr. AB

Zdjęcia: archiwum K.S. Bronek