----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

17 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

Amerykanie chcą zarabiać 128 tysięcy dolarów, by czuć się finansowo bezpiecznie – tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Personal Capital i Harris Poll. Wskazana kwota jest znacznie wyższa,  niż średni dochód  amerykańskiej rodziny, który według  U.S. Census Bureau w 2020 roku wyniósł 67,521 dolarów.

Badanie pokazało, że w USA „maleje poczucie pewności finansowej”. W ostatnim kwartale 2021 roku, zaledwie 34% respondentów stwierdziło, że czują się bezpiecznie finansowo – to znaczny spadek w stosunku do początku ubiegłego roku, kiedy odsetek ten wyniósł  48 proc.

Czym spowodowana jest tak ogromna zmiana w zaledwie kilka miesięcy?

Bez wątpienia na pogarszające się kwestie braku pewności finansowej Amerykanów mają wpływ rosnące ceny i wysoka inflacja oraz zlikwidowanie niektórych, dostępnych do niedawna programów pomocowych. „Amerykanie twierdzą, że głównymi barierami dla stabilności finansowej są niewystarczające zarobki i stale rosnące wydatki” - czytamy w sondażu. „Rosnąca inflacja pochłania znaczną część wynagrodzeń”

Obecnie 30 proc. ankietowanych uważa, że „wydatki stale się piętrzą”; dla porównania w pierwszym kwartale roku 2021 podobne stanowisko zajęło 23 procent pytanych.  Prawie połowa ankietowanych stwierdziła, że ich zadłużenie jest „nie do opanowania”, natomiast u  37 proc. Amerykanów niespodziewany wydatek rzędu 100 dolarów wywołałby niepokój.

W temacie finansów Amerykanie zainteresowani są głównie planowaniem emerytalnym oraz kryptowalutami. Obawiają się także o bezpieczeństwo swoich pieniędzy ulokowanych na kontach.

al

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----